E mahnitshme, çfarë i ndodh trupit tuaj gjatë 30 ditëve agjërim

E mahnitshme, çfarë i ndodh trupit tuaj gjatë 30 ditëve agjërim

Në Ramazan, muslimanët agjërojnë një muaj hënor çdo ditë nga agimi deri në perëndim të diellit. Por jo vetëm muslimanët agjërojn...

Haradinaj: Kërkojmë kufi dhe ushtri si na ka hije

Haradinaj: Kërkojmë kufi dhe ushtri si na ka hije

Kryetari i AAK-së dhe i nominuari për kryeministër të Kosovës nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj, sot pasdite ka zhvilluar një bashkëbisedim me qytetar&e...

Bushati: Serbia po bllokon linjën e Interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë

Bushati: Serbia po bllokon linjën e Interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë

Gjatë një interviste për emisionin “Jeta në Kosovë” të gazetares Jeta Xharra, kreu i diplomacisë shqiptare ka shprehur shqetësimin e kahmotshëm...

Ushqimi gjatë muajit të Ramazanit: Cili ushqim dhe pije duhet shmangur?

Ushqimi gjatë muajit të Ramazanit: Cili ushqim dhe pije duhet shmangur?

Ushqimi i besimtarëve gjatë muajit të agjërimit dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i kushtoni kujdes këshillave të mje...

Thaçi: Muaji i shenjtë i Ramazanit, periudhë kur reflektojmë mbi humanizmin

Thaçi: Muaji i shenjtë i Ramazanit, periudhë kur reflektojmë mbi humanizmin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, ka thënë se muaji i shenjtë i Ramazanit është nj&eu...

Veseli: Të bashkuar gjunjëzuam Serbinë

Veseli: Të bashkuar gjunjëzuam Serbinë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli tha se ky vend duhet të ketë perspektivë me të fuqishme, si identitet i vërtetë sovran dhe k&...

Përse të agjërojmë!

Përse të agjërojmë!

Në rreshtat më poshtë do të bashkëbisedoni me përgjigjet e pyetjeve të rëndësihme në jetën tonë, si, Përse feja obligon agjërimin...

E mahnitshme, çfarë i ndodh trupit tuaj gjatë 30 ditëve agjërim

Në Ramazan, muslimanët agjërojnë një muaj hënor çdo ditë nga agimi deri në perëndim të diellit. Por jo vetëm muslimanët agjërojnë - edhe pse për ta agjërimi është një nga detyrat fetare, për shumë njerëz të tjerë agjërimi është dietë për të patur shëndet më të mirë.more ...

Tregimi mbi babain që i ishte afruar vdekja dhe si ua ndau trashëgiminë 4 djemve të tij

Tregohet se një i parë fisi dhe një burrë i moçëm kishte katër fëmijë. Duke ndjerë se ishte afruar goxha me vdekjen, babai i kërkoi shërbëtorit që ti sjellë katër sëndukë me nga një kyç për secilin. Pa e parë kush, babai i moçëm futi disa gjëra në secilin nga sëndukët dhe mbi emrin e secilit prej tyre shkroi emrin e njërit prej djemve.more ...

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art