You Are Here: Home » Shëndetësi » Si t’i eliminoni dhimbjet e gjurit vetëm me limonë? -

Si t’i eliminoni dhimbjet e gjurit vetëm me limonë?

Si t’i eliminoni dhimbjet e gjurit vetëm me limonë?
Një pjesë e madhe e njerëzve anë e mbanë botës vuajnë nga dhimbjet e gjurit, pavarësisht moshës që kanë. Artriti, lëndimet e ndryshme dhe të papritura janë të gjithë faktorë për dhimbjet e shkaktuara në gjunjë.

Sidoqoftë, për eliminimin e këtyre dhimbjeve – të cilat shpeshherë dinë të jenë të tmerrshme – mund ta përdorni këtë ilaç natyral që i shëron këto dhimbje menjëherë, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

Një apo dy limonë

Vaj susami

Vetëm prini limonët në pjesë të vogla dhe me një leckë pambuku lidhni limonët në të. Pas kësaj, zhyteni leckën e pambukut në vaj të nxehtë susami.

Leckën e vendosni në zonën caktuar dhe e lini ashtu për 5 deri në 10 minuta.

Sigurohuni që procedurën ta përsëritni dy herë në ditë, derisa dhimbja të largohet krejtësisht.

Por, paraprakisht është mirë dhe e rekomandueshme të konsultoheni edhe me doktorin. /Telegrafi/

Komentet

    No Comments!

Leave a Comment

Captcha

Shkruaj kodin:

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes