You Are Here: Home » Bota » Nis seanca për ndërhyrjet në zgjedhjet amerikane, FBI-ja: Rusia nën hetim -

Nis seanca për ndërhyrjet në zgjedhjet amerikane, FBI-ja: Rusia nën hetim

Nis seanca për ndërhyrjet në zgjedhjet amerikane, FBI-ja: Rusia nën hetim
Dy shefat e inteligjencës amerikane janë duke dëshmuar para Kongresit mbi lidhjet e mundshme midis Rusisë dhe fushatës zgjedhore e Donald Trump.

Drejtori i "FBI", James Comey ,konfirmoi se Byroja po heton ndërhyrjen e pretenduar ruse në zgjedhjet presidenciale.

"Unë jam autorizuar nga Departamenti i Drejtësisë për të konfirmuar se FBI-ja është duke hetuar përpjekjet e qeverisë ruse për të ndërhyjnë në 2016 zgjedhjet presidenciale."

Drejtori i FBI-së dhe drejtori i Agjencisë Amerikane të Inteligjencës Mike Rogers po dëshmojne ne këte seancë të rrallë të hapur të komisionit të Inteligjencës.

Rusia mohon pretendimet se është përpjekur të ndikojë në rezultatin e zgjedhjeve amerikane mes Clinton dhe presidentit aktual, i cili i ka quajtur akuzat ‘gjueti shtrigash’./SYRI.net/

Komentet

    No Comments!

Leave a Comment

Captcha

Shkruaj kodin:

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes