You Are Here: Home » Shëndetësi » Vetitë e mrekullueshme të panxharit dhe 12 problemet shëndetësore që kuron -

Vetitë e mrekullueshme të panxharit dhe 12 problemet shëndetësore që kuron

Vetitë e mrekullueshme të panxharit dhe 12 problemet shëndetësore që kuron
Panxhari dhe lëngu i tij janë një nga mrekullitë e natyrës. Ai është i pasur me vlera të pafundme ushqyese, me vitamina dhe minerale si zink, betainë, jod, natrium, kalcium, nitrate natyrore, etj.

Ja 12 vetitë më të mira të panxharit dhe lëngut të tij:

Përmirëson qarkullimin e gjakut.
Detoksifikon mëlçinë
Trajton simptomat e menopauzës.
Trajton çrregullimet menstruale.
Parandalon kancerin.
Ul tensionin e lartë të gjakut.
Ka veti anti-inflamatore, rrit sistemin imunitar.
Trajton kapsllëkun
Trajton aneminë dhe mungesën e hekurit në trup.
Përmirëson shëndetin e lëkurës.
Parandalon sëmundjet mendore dhe neurologjike.
Parandalon anomalitë kongjentiale. Është shumë i rekomandueshëm për gratë shtatzëna. / Burimi: Choose Healthy Life/

Komentet

    No Comments!

Leave a Comment

Captcha

Shkruaj kodin:

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes