You Are Here: Home » Shëndetësi » Përse duhet ta pini çdo mëngjes këtë pije natyrale -

Përse duhet ta pini çdo mëngjes këtë pije natyrale

Përse duhet ta pini çdo mëngjes këtë pije natyrale
Niseni ditën me këtë pije natyrale për të përshpejtuar metabolizmin dhe për të qëndruar e ngopur për një kohë të gjatë.

Përbërësit:

1 dardhë

2 lugë gjelle speca jeshile të grira hollë

¼ kupë me kastravec të prerë në feta të holla

1 kupë gjethe spinaqi

¼ avokado

1 kupë qumësht bajamesh me vanilje

¼ kupë pluhur bizele pa sheqer

1 lugë çaji rrënjë xhenxhefili të copëtuar

1 lugë gjelle lëng limoni të shtrydhur

Përgatitja:

Hidhni të gjithë përbërësit në shtrydhëse. I shtrydhni mirë derisa të formohet një masë homogjene, më pas e kaloni në gotë. Lëngu është më i mirë nëse ftohet në frigorifer për 5-10 minuta./tesheshi.com/

Komentet

    No Comments!

Leave a Comment

Captcha

Shkruaj kodin:

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes