You Are Here: Home » Bota » SHBA-ja dërgon në Korenë e Veriut avionin që zbulon provat bërthamore të Kim Jong-un -

SHBA-ja dërgon në Korenë e Veriut avionin që zbulon provat bërthamore të Kim Jong-un

SHBA-ja dërgon në Korenë e Veriut avionin që zbulon provat bërthamore të Kim Jong-un
SHBA-ja vazhdon të marrë masa aktive për t'u përgatitur për mundësinë e një testi bërthamore nga ana e Koresë së Veriut.

Ata përcakton se masat e reja përfshinin edhe vendosjen e një aeroplani të posaçëm bërthamor, dronëve, dhe avionëve spiunë

Avioni i posaçëm i Forcave Ajrore amerikane është në gjendje të zbulojë cdo shpërthim bërthamor, nëpërmjet pajisjeve që gjurmojnë radioaktivitetin, shkruan ‘Syri.net’.

Në një deklaratë, Forcat Ajrore thanë se avioni, i njohur si një ËC 135, "është vendosur në një mision rutinë në Azinë Verilindore.

Ato theksuan se “ËC 135” fluturon në rreth 150 misione në vende të ndryshme anembanë botës çdo vit dhe "është projektuar për të mbledhur informacion të saktë mbi nivelet e rrezatimit radioaktiv. /SYRI.net/

Komentet

    No Comments!

Leave a Comment

Captcha

Shkruaj kodin:

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes