You Are Here: Home » Kuzhinë » Desert me tri lloje çokollate dhe ujë -

Desert me tri lloje çokollate dhe ujë

Desert me tri lloje çokollate dhe ujë
Përbërësit:

Çokollatë e zezë, ngjyrë kafe dhe të bardhë
Ujë

Përgatitja:

Ndajini copëzat e çokollatës në tri pjata dhe shtojini një sasi të vogël të ujit të nxehtë.

Përzini derisa masa të bëhet e njëjtë.

Këtë masë, futeni në qese që mbyllet në mënyrë hermetike dhe vendoseni në frigorifer për një orë.

Kthejeni masën në enë dhe shtojini pak ujë të nxehtë dhe përziejini me mikser, derisa masa të bëhet e njëjtë.

Vendoseni masën në një fishek dhe zbrazeni ngadalë në gotë, shtresë pas shtrese.

Vendosini këto gota, në frigorifer për 30 minuta, para se t’i shërbeni.

Ky desert më së miri shoqërohet me kafe dhe me ndonjë liker. /Telegrafi/

Komentet

    No Comments!

Leave a Comment

Captcha

Shkruaj kodin:

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes