You Are Here: Home » Ndryshe » Astronauti francez fotografon Stambollin nga hapësira -

Astronauti francez fotografon Stambollin nga hapësira

Astronauti francez fotografon Stambollin nga hapësira
Astronauti francez Thomas Pesquet, ka shpërndarë në median sociale fotografi të Stambollit të cilat i ka shkrepur nga hapësira.

Pesquet, astronaut i Agjencisë Hapësinore Evropiane (ESA), ka publikuar në llogarinë e tij në median sociale fotografitë e Stambollit të shkrepura nga hapësira dhe ka shkruar se pozita strategjike e Stambollit vërehet edhe nga hapësira.

"Pozita strategjike e Stambollit është e qartë edhe nga hapësira. Ai mundëson kalim në detin e zi përmes ngushticave. Qyteti është shumë dinamik edhe në tokë, edhe në det", ka shkruar astronauti francez. /Rtv islam

Komentet

    No Comments!

Leave a Comment

Captcha

Shkruaj kodin:

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes