You Are Here: Home » Ndryshe » Fusni një aspirinë në lavatriçe, ajo që ndodh është befasuese -

Fusni një aspirinë në lavatriçe, ajo që ndodh është befasuese

Fusni një aspirinë në lavatriçe, ajo që ndodh është befasuese
Ndryshe nga sa mund të mendoni lidhur me aspirinën, për të cilën keni bindjen se shëron dhimbjen e kokës dhe të ftohtë të ndryshëm, ajo që nuk dini është se arrin t’u heqë ngjyrën e errët rrobave.

Aspirina për shkak të përbërjes së saj, arrin që të heqë papastërtitë pa dëmtuar fibrat, gjë që nuk ndodh me detergjentët dhe produktet e tjerë kimikë.

Si të mos mjaftonte është shumë më ekonomike se zbardhuesit e tjerë. Mjafton që të shkrini pesë aspirina në shtatë litra ujë të ngrohtë, ose t’i shkërmoqni.

Në momentin që nuk do të ketë më pjesë të patretur, hidheni në lavatriçe dhe lëreni me rrobat të veprojë gjatë gjithë procesit larës.

Veç bëni kujdes ndaj njollave të gjakut, pasi aspirina nuk i eliminon, përkundrazi i bën edhe më të vështira për t’u hequr./tesheshi.com/

Komentet

    No Comments!

Leave a Comment

Captcha

Shkruaj kodin:

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes