You Are Here: Home » Lajme » Vuçiç ankohet tek rusët për ‘Shqipërinë e Madhe’ -

Vuçiç ankohet tek rusët për ‘Shqipërinë e Madhe’

Vuçiç ankohet tek rusët për ‘Shqipërinë e Madhe’
Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç është takuar sot në Beograd me kreun e Dumës Ruse për Çështjet Ndërkombëtare, Leonid Slutsky.

Sipas asaj që raporton agjensia shtetërore e lajmeve në Serbi, Tanjug, Vuçiç ka diskutuar me zyrtarin rus edhe çështjen e Shqipërisë së Madhe.

“Ata shprehën shqetësim rreth konceptit të së ashtuquajturës Shqipëri e Madhe, duke nënvizuar se ajo përbën kërcënim për stabilitetin rajonal”, thuhet në raportimin e Tanjug.

Vuçiç më tej shprehur mirënjohje për Rusinë sa i përket qëndrimit të saj për mosnjohje të pavarësisë së Kosovës dhe respektim të integritetit territorial të Serbisë.

Komentet

    No Comments!

Leave a Comment

Captcha

Shkruaj kodin:

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes