You Are Here: Home » Kuzhinë » Tavë me suxhuk, kopër, asparag dhe presh -

Tavë me suxhuk, kopër, asparag dhe presh

Tavë me suxhuk, kopër, asparag dhe presh
Përbërësit:


1 kg suxhuk (ose ndonjë lloj tjetër i mishit të grirë)
1 presh i madhësisë së mesme
6-8 asparag (të prerë)
¼ filxhan qumësht kokosi ose qumësht bajamesh
1 lugë kopër e freskët
¼ lugë pluhur hudhre
kripë dhe piper
gjalpë ose vaj kokosi

Udhëzime:

Nxehet paraprakisht furra në 170 gradë. Suxhuku prehet në pjesë të vogla dhe vendoset për pjekje në një temperaturë mesatare.

Kur suxhuku të jetë gjysmë i pjekur shtoni koprën, asparagun dhe gatuani deri sa të largohet ngjyra rozë e suxhukut.

Largohet nga furra dhe i hiqet yndyra e mbetur.

Në një enë të madhësisë mesatare, tunden vezët dhe shtoni përzierjen e suxhukut duke i kombinuar së bashku.

Në fund, përbërësit vendosini në furrë për pjekje për 35-40 min deri sa vezët të jenë pjekur. /Telegrafi/

Komentet

    No Comments!

Leave a Comment

Captcha

Shkruaj kodin:

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes