Ju jeni ketu: Home » Teknologji

Facebook: Qeveritë përdorin Fake News

Facebook më në fund e ka pranuar se qeveritë përdorin rrjetin social për propagandë dhe për të ndikuar në çështjet politike, duke përfshir...

Read more ››

Blackberry nxjerr në treg smartphonin e ri

Një smartphone i ri i Blackberry ka dalë në shitje në Britaninë e Madhe. BlackBerry KEYone ndodhet në “Selfridges”, një nga dyqanet më të njohu...

Read more ››

Një metode e re për karikimin e celularëve!

Mbetja “pa bateri” është një frikë e madhe e kohës moderne....

Read more ››

Mini LG 6 është në krijim e sipër

Një raport nga TechnoBuffalo zbulon disa detaje të padëgjuara më parë mbi një pajisje në të cilën është duke punuar LG. Dokumenti i marrë ng...

Read more ››

Samsung rregullon problemet me ekranin e kuq në Galaxy S8

Pas Koresë jugore, Samsung ka zgjidhjen e problemit të nuancës së kuqe në Galaxy S8 edhe në shtetet evropiane. Me peshë prej 426MB, përditësimi për nj...

Read more ››

Skandali në Kanada, Volkswagen-it i ka kushtuar 2.1 miliardë dollarë

Gjigandi gjerman automobilistik Volkswagen për mashtrimet e informacioneve të emetimit të gazrave të dëmshme në Kanada, do të paguajë një gjobë prej 2...

Read more ››

Instagram vjen me risi, sjell lajmin që do të na gëzojë të gjithëve

Nëse ndonjëherë keni humbur sinjalin e internetit në telefonin tuaj, atëherë e dini se sa e pakëndshme mund të jetë kjo. Lajme të mira vijnë se j...

Read more ››

Twitter planifikon futjen e shërbimit video-live 24 orë

Rrjeti social Twitter, ka bërë me dije se pjesë e planeve afatshkurtër ishte implementimi i videove live me kohëzgjatje deri në 24 orë....

Read more ››

Shumë prej jush e keni, por a e dini se çfarë do të thotë emri “Samsung”

Samsung është kompania që krijon telefonat e mençur më të famshëm me platformë mobile Android në botë, dhe derisa ajo është, duke luftuar ...

Read more ››

I keni parë ndonjëherë këta smartfonë, ja format më të çuditshme

Telefonat smartfonë përdoren tashmë nga shumë persona në botë. Kemi parë lloje të ndryshme që kompanitë e telefonave kanë sjellë me risit&eu...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes