Ju jeni ketu: Home » Lajme

Mjekët e Selës urdhërojnë ndalimin e vizitave

Kreu i LR-PDSH-së, Zijadin Sela vazhdon të kurohet në spital, por edhe pse gjendja e tij është e qëndrueshme, mjekët kanë urdhëruar ndalimin e të gjit...

Read more ››

Sipas Qeverisë ja kur dërgohet në Kuvend, demarkacioni

Çështja e demarkacionit me Malin e Zi është zvarritur për muaj me radhë por si duket tashmë i është afruar edhe mundësisë për ratifikim....

Read more ››

Rama: Shqiptarët e Maqedonisë të kenë të drejtat e barabarta me maqedonasit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një deklarate për mediat për shpalljen e listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Socia...

Read more ››

”Shqiptarët në Maqedoni, duhet t’u largohen sentimentalizmave dhe euforive të momentit”

Protestat e iniciativës ‘Për Maqedoni të përbashkët’, për dy muaj resht çdoherë e më shumë kanë qenë të vrullshme me &cce...

Read more ››

Veseli telefonon Xhaferin: Do të kontribuojmë që Maqedonia të mos devijojë!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e sapozgjedhur të Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Ta...

Read more ››

Rusia e nervozuar pas ratifikimit nga parlamenti malazez të anëtarësimit në NATO: nuk mund të shpërfillen pasojat strategjike

Russia Today përcjell përmes një raportimi nervozitetin e pafshehur të Moskës ndaj ratifikimit të anëtarësimit në NATO nga parlamenti i Malit të Zi di...

Read more ››

Pushtohet parlamenti maqedonas, përgjaket Zoran Zaev

Protestuesit e VMRO-DPMNE-së tani më kanë kaluar gordonin policor dhe janë futur brenda Kuvendit. Disa nga protestuesit tashmë po përleshen fizikisht me deputetët e ...

Read more ››

Negociatat: Kur Thaçi vonoi Rambujenë për t’u konsultuar me UÇK-në e Basha nuk pyeti asnjë forum

Që partitë shqiptare janë prona të kryetarëve, kjo dihet tashmë; por realisht nuk ka ndodhur ndonjëherë në politikën shqiptare të 25 viteve q&eum...

Read more ››

Zaev shfaqet në foltoren e Kuvendit, por asgjë nuk ndryshon

Pas deklaratës fillestare në seancën e parë konstituive, sot pas njw muaj e gjysmë, lideri i LSDM-së Zoran Zaev sërish është paraqitur në foltoren e K...

Read more ››

Meta përshëndet lirimin e Ramush Haradinajt

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka përshëndetur lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, njëherësh kryetar i AAK-së, duke thënë...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes