Ju jeni ketu: Home » Kosova

KJO ËSHTË E VËRTETA PËR BETEJËN E KOSOVËS (1389)

Vendi ynë së paku një herë në vit ballafaqohet me Betejën e Kosovës, e cila në çdo përvjetor të saj rikthen jo vetëm fantazmat e mitit por...

Read more ››

Ymeri e Kurti qëndrojnë në Bruksel, zotohen për intensifikimin e raporteve me BE-në

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Visar Ymeri dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, kanë takuar sot në Bruksel eurodeputetin socialdemokra...

Read more ››

Rugova: Nuk befasohem nëse deputetë nga LDK-ja i bashkohen PAN-it!

Lëvizja Vetëvendosje tashmë ka ftuar LDK-në si edhe deputetët nga PAN-i për ta formuar bashkë qeverinë që do ta dërgonte PDK-në në opozit&eu...

Read more ››

Apostolova: BE, e përkushtuar në mbrojtjen e mjedisit në Kosovë

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Nataliya Apostolova deklaroi sot se BE i kushton vëmendje të madhe sfidave klimatike të Kosovës dhe nevojave p&eu...

Read more ››

Kosova, bashkëpunim konkret në fushën e bujqësisë me shtetin e Iowa-s

Ministrat në largim të Kosovës, ai i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Arsim Bajrami dhe ai i Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, të...

Read more ››

Gjyqësori i Kosovës me hapa të "breshkës", mijëra lëndë të pazgjidhura

Sistemi i drejtësisë në Kosovë vazhdon të jetë më ndër më të kritikuarit, qoftë kur flitet për joefikasitetit në punë, pastaj mosp...

Read more ››

Pse naftëtarët refuzojnë arkat fiskale?

Fiskalizimi i bizneseve që merren me tregtinë e derivateve të naftës mbetet vrimë e zezë. Aktualisht janë të fiskalizuara 48 përqind e tyre duke mbetur edh...

Read more ››

Pacolli e uron Ramën

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli e ka uruar kryetarin e PS-së për fitoren që ka shënuar në zgjedhjet parlamentare të mbajtura një ditë më parë ...

Read more ››

Ramadani: Serbia dhe Rusia do ta pengojnë anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Burim Ramadani, ka thënë se nuk sheh mobilizim institucional dhe diplomatik të Kosovës për anëtarësim n&e...

Read more ››

Kurti flet për mediat serbe, kundërshton Asociacionin

Ai ka thënë se në dialogun e deritashëm në Bruksel nuk i është vënë kurrfarë kushti Beogradit. Sipas tij, dialogu krijon përshtypjen e normalizim...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes