Ju jeni ketu: Home » Kosova

Konjufca: Presidenti është tërhequr nga Projektligji për FSK-në

Shefi i Grupit parlamentar i lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në një konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kuvendit tha s...

Read more ››

FDH: 2016-ta viti me numrin më të vogël të gjykimeve për krime lufte në Kosovë

Fondi për të Drejtën Humanitare (FDH) Kosovë, me përkrahjen e Ambasadës së Britanisë së Madhe në Kosovë, organizoi tryezën e rrumbullakë...

Read more ››

Veseli: Kosova do ta ketë ushtrinë e saj, do të jetë aleate e NATO-s

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj, sepse, sipas tij, “ky është vullneti i popullit të Kosov...

Read more ››

Gjuriç: Do ta ndalojmë formimin e Ushtrisë së Kosovës

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriç ka deklaruar se respekton vendimin e përfaqësuesve serbë ...

Read more ››

Mustafa: Serbia po bën përpjekje për të asimiluar shqiptarët e Luginës

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Luginën e Preshevës Ragmi Mustafa, thotë se Serbia po bën përpjekje për të asimiluar shqiptarët....

Read more ››

Të rinjtë e LDK-së pastrojnë Liqenin e Badovcit nga mbeturinat

Mbeturinat e shumta të grumbulluara në afërsi të Liqenit të Badovcit janë larguar sot pas organizimit të Forumi Rinor të Degës së pestë të L...

Read more ››

Thaçi: Masakra e Krushës ndër krimet më të mëdha të Serbisë

Në përvjetorin e 18-të të masakrës së Krushës së Madhe, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se shteti i Serbisë ka kryer kri...

Read more ››

Muri i ri si ai i vjetri

Në vend të vazove të betonit serbët kanë ngritur dy mure rreth një metër të lartë dhe rreth një metër larg njëri-tjetrit, në vend t&eum...

Read more ››

Thaçi: Do ta mbaj premtimin për dorëheqje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se do të presin që deputetët serbë të kthehen në institucionet e Kosovës dhe t’i votojnë ndryshi...

Read more ››

Vuçiç: Me Kosovën po veproj si Titoja

Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç ka dhënë një intervistë me të përditshmen e njohur austriake “Der Standard”, ku ka folur për zhvill...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes