Ju jeni ketu: Home » Shqipëria

Varëse diamanti dhe kostume të shtrenjta, ja dhuratat që Habilajt i bënin Tahirit

Kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj, dhe dy prokurorët, Elisabeta Imeraj dhe Gentian Osmani, u paraqitën mëngjesin e të shtunës n&eum...

Read more ››

Buxheti që ul borxhin. Synohet të zbresë në 68 për qind

Projektbuxheti i vitit 2018 ka dy ka karakteristika kryesore. Ai vazhdon politikën e uljes së borxhit dhe rrit investimet publike....

Read more ››

Kryemadhi: Rama mbrojti narkoqeverinë. Duhet vetting politik

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka cilësuar si “një votë për narkoqeverinë” refuzimin e PS për heqjen e imunitetit të ish-ministrit Tahiri....

Read more ››

“Tahiri”, PS nuk autorizon arrestimin. Manja: Prokuroria s’ka prova

Deputetët e mazhorancës në Këshillin e Mandateve dhe Imunitetit nuk kanë dhënë votën pro heqjes së imunitetit për ish-ministrin e Brendshëm, Saim...

Read more ››

Tarifa e pastrimit, sipas zonave të Tiranës

Tarifën e pastrimit prej pesë mijë lekë në vit, nuk do ta paguajnë në të njëjtën vlerë të gjithe banorët e Tiranës....

Read more ››

Vasili: Rama, i lemerisur. Sulme të turpshme ndaj medias

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Rama për sulm ndaj mediave....

Read more ››

Rama: Akuzat e Bashës, teatër politik

Kryeministri Rama ka reaguar ndaj akuzave të kryetarit të opozitës, Lulzim Basha, duke i cilësuar ato një “teatër” për hir të karriges politike....

Read more ››

Basha: Rama presion drejtësisë. Provat e Antimafias mjaftojnë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar sërish lidhur me debatet që po bëhen në Këshillin e Mandateve për heqjen e imunitetit të ish-ministrit Tahiri....

Read more ››

Veliaj në Poloni: Tirana, model për shërbimin social për qytetarët

Kryebashkiaku Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë dy ditore në Poloni me ftesë të kryebashkiakes së Varshavës, dhe Presidentit të Zonës Metropolitane të...

Read more ››

Balla: Basha e Kryemadhi të përmbahen. PS, çdo gjë për drejtësinë

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar ndaj deklaratave të deputetëve të opozitës në Këshillin e Mandateve, duke deklaruar se faza përfun...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes