Ju jeni ketu: Home » Shqipëria

Eurostat: Shqiptarët, mes përfituesve kryesorë të shtetësisë së BE-së

Në vitin 2015 rreth 840 000 persona kanë fituar shtetësinë e një vendi anëtar të Bashkimit Evropian (BE), nga 890 000 në vitin 2014 dhe 980 000 në vitin 20...

Read more ››

Dita e Tokës, aksion pastrimi në Shkodër

Në Ditën Ndërkombëtare të Tokës, Koorporata Elektroenergjitike Shqiptare në bashkëpunim me Drejtorinë Arsimore Rajonale të Shkodrës, kanë nd...

Read more ››

Basha përsërit ofertën 'President nga populli', hesht Rama, hesht edhe Meta

Pasi kanë kaluar 24 orë heshtje e plotë, pa asnjë reagim nga mazhoranca për ofertën e opozitës për zgjedhjen e Presidentit nga populli, kryetari i PD-së, L...

Read more ››

Presidenti i ri: 5 emra nga politika dhe 5 jashtë saj që mund ta pasonin Nishanin

Afrimi i orës kur politika do zgjedhë presidentin e ri të vendit, detyron dhe hamendësimin se kush mund të ishte një figurë e denjë për këtë pos...

Read more ››

Anija shqiptare “Oriku” shpëton 51 emigrantë në Egje

Anija “Oriku” e Forcave Detare shqiptare, mëngjesin e sotëm, gjatë patrullimit në detin Egje, identifikoi një gomone me emigrantë në bord. Gomonia ishte ...

Read more ››

Lëvizja e “të përgjegjshmëve” brenda PD-së që po përkrah SHBA-BE-ja: skenari rezervë për bojkotin e Bashës

Para tre javësh, bëri përshtypje një takim i Donald Lu dhe Romana Vllahutin me ish-kreun e Kuvendit, Jozefina Topalli, të cilën Lulzim Basha e ka mënjanuar nga lider...

Read more ››

Gjykata e Tiranës dënon me 7.5 vite burg ish-deputetin Mark Frroku

Gjykata ka vendosur për dënimin e ish-deputetit për akuzat e "fshehjes së pasurisë", "pastrimit të parave" dhe "ndërtimit të paligjsh&e...

Read more ››

Shqipëri, Basha: Presidenti të zgjidhet nga populli

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke folur të premten në “Çadrën e Lirisë”, deklaroi se presidenti i Republikës nuk është as i P...

Read more ››

Mark Frroku shpallet i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë, dënohet me 7.6 vite burg

Ish-deputeti kristiandemokrat Mark Frroku është dënuar nga Gjykata e Tiranës me 7.6 vite burg për akuzën e pastrimit të parave, fshehjes së pasurisë dhe nd...

Read more ››

Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike....

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes