Ju jeni ketu: Home » Trojet Shqiptare

Vazhdojnë operacionet për riatdhesimin e azilantëve shqiptarë

Zv/ministrja e Punëve të Brendshme, Rovena Voda në fjalën që mbajti në Rinas me rastin e riatdhesimit nga Franca të 30 shtetasve shqiptarë tha për qytetar&...

Read more ››

Profesori amerikan: Shqipëria e Kosova bashkohen me ndihmën e Turqisë

Profesori i lëndës për punë të jashtme në Universitetin e Bardit, në një koment për “Wall Street Journal” ka shkruar për gjendjen në ...

Read more ››

Aksion i dhurimit të gjakut me rastin e 54 vjetorit nga tërmeti në Shkup

Me disa aktivitete dhe manifestime sot Qyteti i Shkupit shënon 54 vjetorin nga tërmeti katastrofik në vitin 1964, si pasojë e të cilit 1.070 persona e humbën jetën, ...

Read more ››

Thaçi uron Metën për marrjen e detyrës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Ilir Metën për marrjen e detyrës si president i Republikës së Shqipërisë....

Read more ››

Në Gërmi u hap kampi me të rinjtë nga diaspora, Shqipëria e Kosova

Organizuar nga Ministria e Diasporës dhe OJQ “Toka”, në qendrën rekreative “Gërmia” në Prishtinë u hap kampi veror me të rinjtë nga dias...

Read more ››

Kosova dhe Shqipëria synojnë të tejkalojnë problemet tregtare

Zëvendësministrja e Financave e Republikës së Shqipërisë, Irena Beqirja, është pritur në takim nga Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi dh...

Read more ››

Musliu: Të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës po rrezikohen

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve, Jonuz Musliu tha në një takim me anëtarët e Komisionit për monitorimin e Këshillit të Evropës n&eum...

Read more ››

Namazi i Bajramit falet për herë të parë tek xhamia e Ibrit në veri

Qindra qytetarë kanë falur namazin e Fitër Bajramit për herë të parë 18 vjet pas luftës, në vendin ku ka qenë xhamia e Ibrit në veri të Mitr...

Read more ››

Bejta: Xhamitë do të vizitohen sa të ketë besimtarë mbi tokë

Me organizimin e një ceremonie solemne, dje në fshatin Debresh u inaugurua objekti i Xhamisë së re “Rabia”, e ndërtuar me kontributin e banorëve të fshat...

Read more ››

Nëna e të dënuarit për rastin “Monstra”: Dua ta shoh djalin në sofër për Ramazan

Nëna Ibadete mallkon gjykatën dhe policët që nuk e lanë ta përqafoj djalin për disa sekonda. Por, mes lotëve të hidhërimit nxjerr disa lot shprese pas...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes