Ju jeni ketu: Home » Ballkani

Serbët tregojnë armët, parada me armë e tanke të dhuruar nga Rusia

Serbia e kremtoi me një paradë ushtarake dhe një shov ajror 73-vjetorin e çlirimit të kryeqytetit të saj gjatë Luftës së Dytë Botërore. Parada ...

Read more ››

Vuçiç: Synojmë marrëveshje historike me shqiptarët dhe jetë fqinjësore me boshnjakët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se teknika e re, artileria dhe avionët e ushtrisë serbe nuk paraqesin kurrfarë kërcënimi për askë...

Read more ››

KSHZ refuzoi të gjitha ankesat për raundin e parë të zgjedhjeve lokale

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) ka refuzuar të gjitha ankesat e parashtruara për raundin e parë të zgjedhjeve lokale, të cilat në Maqedoni u mbajtën m&e...

Read more ››

Shkup, debat publik për plotësim të Ligjit për mbrojtje nga diskriminimi

Në organizim të Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale dhe Misionit të OSBE-së në Shkup, në praninë e dhjetra përfaqësuesve të ...

Read more ››

KSHZ shqyrton ankesat për raundin e parë të zgjedhjeve lokale

Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) në seancën e sotme ka vendosur për ankesat e paraqitësve të listave të kandidatëve lidhur me votimin në raundin e par&e...

Read more ››

Gjuriç: Sulmet ndaj serbëve në Kosovë nuk do të mbesin pa përgjigjen e shtetit të Serbisë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka ardhur në Kosovë, siç shkruan Radio KiM, për t’u informuar nga dor...

Read more ››

Bushati-Kotzias “burgosen” në Kretë, fazë finale për zgjidhjen e çështjeve

Ministri Ditmir Bushati dhe homlogu i tij grek Nikos Kotzias mund të takohen në Kretë në fillim të nëntorit. Burime nga Ministria e Jashtme greke thonë se takimi, nj...

Read more ››

Vuçiç: Ambasadat Perëndimore po duan të dobësojnë ndikimin e Serbisë në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se disa ambasada perëndimore po bëjnë presion të madh dhe ndikim me qëllim që të “shp&e...

Read more ››

Ja çfarë thonë Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja BESA për marrëveshjen

Shefat zgjedhor të Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes BESA, Elmi Aziri dhe Afrim Gashi, sot kanë nënshkruar marrëveshjen mes partive që në rrethin e...

Read more ››

LDP: Vulin mbron krimet e luftës në Kosovë, të shkarkohet

Partia opozitare Liberal– Demokratike (LDP) e Çeda Jovanoviqit ka kërkuar shkarkimin i ministrit serb të Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, për shkak të planit që t&eum...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes