Ju jeni ketu: Home » Ballkani

Maqedoni, Ali Ahmeti takohet me zyrtarin amerikan: Nuk ka kthim pas

Kryetari i BDI-së në Maqedoni, Ali Ahmeti u takua me zv/ndihmës sekretarin amerikan të shtetit për Evropën dhe EuroAzinë, Hoyt Brian Yee, i cili po zhvillon vizit&eu...

Read more ››

Kallëzim penal ndaj 15 personave për trazirat në Kuvendin e Maqedonisë

Njësiti për Krim të Dhunshëm nga Sektori për Punë të Brendshme–Shkup, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Themelore Publike kundër 15 ...

Read more ››

“Kujtova se ajo natë nuk do të përfundonte asnjëherë”

Kameramani i Anadolu Agency (AA), Vedat Abdul, ka shpjeguar përjetimet e momentit ku është mbajtur peng (mbajtur i bllokuar) në ambientet e Kuvendit të Maqedonisë, ku dhj...

Read more ››

Tre mijë policë shqiptarë në Maqedoni, gati të mbrojnë Selën, Ahmetin dhe Zaevin

Pas shpalljes së Talat Xhaferit si Kryetar i Kuvendit të Maqedonisë, deputeti Artan Grubi tha se ish-ministri i brendshëm Agim Nuhiu ka dhënë urdhër për zbatim...

Read more ››

Ministri Kuçi: Shqiptarët të bashkohen si asnjëherë

Ministri i Ekonomisë në Maqedoni, Driton Kuçi ka thënë se shqiptarët duhet të jenë të bashkuar si kurrë më parë....

Read more ››

Kriza e sjell Hoyt Yee sot në Maqedoni, takon presidentin dhe liderët politikë

Zëvendës ndihmës sekretari i Departamentit amerikan të Shtetit për Evropë, Hoyt Brian Yee të dielën do të arrijë në vizitë dyditore në ...

Read more ››

VMRO akuzon LSDM-në për trazirat në Kuvend

VMRO-DPMNE-së vazhdon ta akuzojë LSDM-në si përgjegjëse për atë që ndodhi në sallën e Kuvendit. Sipas partisë së Nikolla Gruesvkit, me tenti...

Read more ››

‘SHBA duhet të angazhohet më shumë me Ballkanin’

Eksperti i çështjeve ballkanike, David Phillips, thotë se Rusia po përpiqet ta fusë Ballkanin brenda sferës së saj të influencës, prandaj Shtetet e Bashk...

Read more ››

Hoxhaj: Anëtarësimi i Malit të Zi në NATO, garanci për sigurinë e Ballkanit

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, zhvilloi të shtunën një bisedë telefonike me homologun e tij nga Mali i Zi, Srdjan Darmanoviç, të cilin e për...

Read more ››

Spasov: Përgjegjësinë më të madhe për dhunën e kanë Ivanovi dhe Gruevski

“Përgjegjësinë më të madhe për dhunën në Kuvend e kanë presidenti Gjorge Ivanov dhe veçanërisht kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gr...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes