Ju jeni ketu: Home » Shëndetësi

Si të shmangim gjendjet e ankthit?!

“Ndryshimi fillon me ndërgjegjësimin . Njerëzit duhet të jenë të vetëdijshëm për mënyrat e tyre të të reaguarit. Duke e kuptuar, do t&...

Read more ››

Ju duhet të dini këtë para se të blini ujë në shishe të plastikes

Do të thotë shishe për një përdorim. Këto shishe mund të lëshojnë metale të renda dhe kimikale qe mund të kenë efekt në balancën h...

Read more ››

A mendoni se gëzoni një mëndje të shëndetshme?

Të kesh shëndet mendor të fuqishëm nuk ndodh kaq shpejt. Kërkon shumë kurajë për te ruajtur një ritëm për jetën tuaj bazuar në disa rre...

Read more ››

6 të mirat shëndetësore që vijnë nga përdorimi i limonit

Ky frut i zakonshëm ka përdorim të gjerë në ushqimet tona. Limoni është shumë i rëndësishëm dhe këtë e dimë të gjithë. M...

Read more ››

Tre sinjalet paralajmëruese që sytë tregojnë për shëndetin tonë

Një shprehje e lashtë thotë se sytë janë pasqyra e shpirtit. Askush nuk e di se nga ka dalë kjo frazë, e megjithatë ne sot e dimë se sytë mund të...

Read more ››

Me çokollatë, një ëmbëlsirë për fundjavën

Hidhni në një tas të madh kremin e djathit, përziejeni mirë, shtoni miellin, të bardhat e vezëve, vezën, përziejeni masën derisa të bëhet nj...

Read more ››

Inteligjenca artificiale identifikon kancerin e lëkurës sikurse mjekët ekspertë

Një grup shkencëtarësh nga Universiteti i Stanfordit thane se inteligjenca artificiale (AI) mund të identifikojë kancerin e lëkurës në fotografi me të nj&e...

Read more ››

Dieta më e mirë për njerëzit që kanë fituar luftën me kancerin

Rekomandimet e dietologëve për njerëzit që kanë një histori të kancerit janë të njëjta në thelb me ato që kërkojnë të jetojn&...

Read more ››

Përse duhet ta pini çdo mëngjes këtë pije natyrale

Niseni ditën me këtë pije natyrale për të përshpejtuar metabolizmin dhe për të qëndruar e ngopur për një kohë të gjatë....

Read more ››

Vlerat e tensionit minimal, normal dhe maksimal sipas moshës

o më kot hipertensioni njihet ndryshe si vrasësi i heshtur, pasi presioni i lartë i gjakut mund të shkaktojë dëmtimin e arterieve të zemrës, veshkave dhe proble...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes