Ju jeni ketu: Home » Bota

Theresa May, kritikon Donald Trump-in

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, lidhur me deklaratat e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për incidentet raciste në qytetin Charlottesville të Virxhin...

Read more ››

Pamje shokuese: Mësuesja dhe ndihmësja e saj tërheqin zvarrë djaloshin me autizëm nëpër korridore

Momenti tronditës, kur një mësuese së bashku me një ndihmëse kanë zvarritur një shtatëvjeçar me autizëm përmes korridoreve të një...

Read more ››

Egjipt, mbi 32.600 vepra historike kanë humbur në 50 vitet e fundit

Ministria e Monumenteve Historike e Egjiptit ka njoftuar se në gjysmën e shekullit të fundit kanë humbur mbi 32.600 vepra historike....

Read more ››

Kanadaja, SHBA-ja dhe Meksika nisin bisedimet për NAFTA-n

Kanadaja, SHBA-ja dhe Meksika zhvillojnë të mërkurën bisedime për të rinegociuar Marrëveshjen Amerikanoveriore të Tregtisë së Lirë (NAFTA) me k&e...

Read more ››

Duncan: Turqia është një partnere e pazëvendësueshme

Alan Duncan, Ministër Përgjegjës për Çështjet Evropiane në Zyrën e Jashtme dhe të Komonuelthit, bëri të ditur se Turqia është një...

Read more ››

Turqi - Muhammed Bakiri pritet në takim nga Ministri i Mbrojtjes Kombëtare

Ministri i Mbrojtjes Kombëtare, Nuretin Canikli priti në takim shefin e Shtatmadhorisë së Ushtrisë Iraniane, gjeneralmajorin Muhammed Huseyin Bakiri dhe delegacionin që e...

Read more ››

Rritet besimi ndaj qeverisë, Turqia në vend të 7-të

Në një anketë të realizuar në kuadër të raportit “Qeveritë në një vështrim-2017” të Organizatës për Bashkëpunim d...

Read more ››

Shpërthim dhe zjarr i madh pranë aeroportit Southend në Britani

Një zjarr i madh ka rënë pranë aeroportit Southend në Britaninë e Madhe në një hangar avionësh dhe një dëshmitar foli për “shpërt...

Read more ››

Kalin: Nuk dëshirojmë luftë askund të botë

Zëdhënësi dhe zv/sekretari i përgjithshëm i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalin, ka deklaruar se nuk duan luftë askund në botë....

Read more ››

"Presim që autoritetet kurde të heqin dorë nga referendumi në Irak"

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Turqisë, Mevlut Çavusoglu, deklaroi se pret nga autoritetet e qeverisë rajonale kurde në Irakun e veriut të ...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes