Ju jeni ketu: Home » Ndryshe

Hithrat dhe flokët

E dini që hithrat kanë veti të shumta shëruese për shëndetin tonë? Shpesh-herë mjekët ju këshillojnë që të përdorni hithrat e buta...

Read more ››

Kur në vitin 1981 erdhi në Francë trupi i Faraonit (histori madhështore)

Në vitin 1981, kur Presidenti Francez François Mitterrand morri në dorë frenat e pushtetit, ai kërkoi zyrtarisht nga Egjipti transferimin e Mumies së Faraonit (Ramsis 2...

Read more ››

… ngjarje që të prek në shpirt

Shkon një punëtor tek një farmaci dhe i drejtohet farmacistit:...

Read more ››

Dy shqiptarë shkojnë me 'Golf 2' në New York

Dy shqiptarë nga Kosova kanë pasur një ide briliante duke shkuar me makinën e tyre të preferuar në SHBA. Këta janë Lorik dhe Lirak Prelvukaj, të cilët...

Read more ››

Babai filmon një disk fluturues nga xhami i avionit, VIDEO-ja bën xhiron e botës

David Woodward po filmonte vajzën e tij nëntëvjeçare, Xhorxhan, në një fluturim nga Mançester në Lanzarote, kur hasi një objekt misterioz që do e ...

Read more ››

Në zgrip të harresës: Polonia me ngjyrat e fotografit që udhëtonte me Hitlerin

Në fund të viteve 1930 dhe në fillim të viteve 1940, fotografi gjerman dhe nazist i vijës së ashpër, me emrin Hugo Jaeger gëzonte akses të paprecedent n&eu...

Read more ››

PRESIDENTI I SHQIPËRISË VIZITON QABEN

Presidenti i Shqipërisë z. Bujar Nishani, i shoqëruar nga një pjesë e stafit të tij, gjendet në Mekë, në Arabinë Saudite prej dy ditësh në ...

Read more ››

Njihuni me 100 njerëzit më të rëndësishëm të botë

Revista prestigjioze “Time” ka bërë publike listën e përvitshme të 100 njerëzve më me influencë në botë. Ashtu si në vitet e kaluara,...

Read more ››

Si të bëni gotat e bardha që të shkëlqejnë, vetëm me 4 përbërës

Shenjat e gishtërinjve, njollat e pluhurit apo shtresat opake të papastërtisë janë një skenar i njohur për shumë amvisa. Larja me dorë është meto...

Read more ››

15 pyetje për ta nxënë hoxhën ngushtë – letra që ia lanë në derë hoxhës së Prizrenit

Jam që të dyja edhe Shqiptar edhe Musliman, këtë të parën nuk më ka pyetur Allahu.xh.sh kur ka zgjedhur që të jem Shqiptar dhe mesiguri se edhe nuk do t&eu...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes