Ju jeni ketu: Home » Europa

Merkel fiton zgjedhjet "provë"

CDU-ja e Angela Merkelit fitoi me shumicë të ndjeshme votash zgjedhjet rajonale në landin e Zarës, një triumf ky që ka dekurajuar kampin socialdemokrat, që pretendon...

Read more ››

Merkel: Shumë e majtë për të djathtët e CDU-së

Në kohët më të mira politike të Angela Merkelit atyre nuk u dëgjohej zëri. Tani kritikët më konservatorë të CDU-së rebelohen kundër kry...

Read more ››

Sulmi në Lille të Francës: Tre adoleshentë janë të plagosur

Të paktën tre persona, që sipas policisë janë adoleshentë, u plagosën mbrëmë nga një sulm me armë i ndodhur në qytetin Lille të Franc&e...

Read more ››

Juncker: Shpërbërja e BE-së fut Ballkanin në luftë

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker i ka dërguar një mesazh paralajmërues presidentit amerikan Donald Trump, ku i kërkon që të mos inkurajojë vende...

Read more ››

"Gjermania kërkon komunikim efektiv me Turqinë"

Evropa do të duhet të gjejë një mënyrë që të komunikojë në mënyrë më efikase me Turqinë, deklaroi të enjten në Athin&eum...

Read more ››

"Aeroporti i Brukselit pa plan emergjence"

Sindikata e punëtoreve në Belgjikë (BTB), ka deklaruar se edhe pse ka kaluar një vit nga sulmi terrorist, aeroporti i Burkselit ende nuk ka një përgatitje për emergj...

Read more ››

Kroaci, kërkohet komision për identifikimin e 80 mijë viktimave të luftës

Koalicioni për KOMRA (Komisioni Rajonal për zbardhjen e fakteve mbi krimet e luftës në ish-Jugosllavi), seria e konferencave në Zagreb, Beograd, Sarajevë dhe Prishtin&eum...

Read more ››

‘Mjekë pa kufij’: Në Greqi po shtohet ankthi i refugjatëve

Një vit pas hyrjes në fuqi të marrëveshjes së refugjatëve mes Ankarasë dhe Brukselit, afërisht 62 400 emigrantë janë mbajtur të bllokuar në ...

Read more ››

Greqi, zjarri në xhaminë “Bajaziti” shkakton dëme të mëdha

Dëme serioze ka shkaktuar një zjarr që ka rënë në orët e para të mëngjesit, në një xhami historike të periudhës osmane të shekulli...

Read more ››

Sulmi terrorist në Londër: 4 të vdekur, 20 të plagosur

Zëvendës komisari i njësisë së anti-terrorizmit i Britanisë së Madhe, Mark Rowley, ka njoftuar se si pasojë e sulmit që kishte objektiv Londrën kan&eu...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes