Ju jeni ketu: Home » Familja

5 gjërat që duhet të ndaloni së bëri për fëmijët tuaj

Çdo nënë do të bënte gjithçka për fëmijët, por nëse një mama nuk njeh kufij, më shumë se sa e ndihmon, ajo e dëmton vogël...

Read more ››

Dhurata më e mirë për evladin tënd

Secila shtëpi, të paktën, duhet ta posedojë një Kur’an. Në mos e pastë në gjuhën arabe, të paktën ta ketë një të përkth...

Read more ››

Këshilla/ Prindër, mos i bërtisni asnjëherë fëmijës tuaj

Dihet që prindërit nuk duan asnjëherë që t'i bërtasin fëmijëve të tyre, por ja që ndonjëherë është e vështirë t&eum...

Read more ››

Dashuria e nënës ndikon në zhvillimin e trurit të fëmijës

Një studim i Universitetit të Washingtonit ka arritur në përfundimin se fëmijët të cilët kanë pasur gjithmonë prindërit apo një të af&e...

Read more ››

Një plak shikonte fëmijët në breg të detit duke ndërtuar kullën nga rëra.

Pasi e përfunduan kullën e paramenduar për të cilën harxhuan shumë kohë dhe durim, arriti vala e detit dhe për një moment e rrafshoi kullën e rër...

Read more ››

Ja pse nuk duhet t’i tërhiqni asnjëherë fëmijet nga krahët!

Te luash me nje femije duke e terhequr apo ngritur ate nga krahet mund te duket si loje e thjeshte, por ne te vertete nje gje e tille mbart ne vete nje rrezik te madh....

Read more ››

Tortë “sherbet” kreshmore

Në zjarr të dobët karamelizoni 6 lugë sheqer, qiteni një filxhan ujë dhe zieni derisa karamelja të shkrihet....

Read more ››

Familja kosovare mirëpritet në një komunë të Francës

Një familje shqiptare, e përbërë nga prindërit dhe tre fëmijët e tyre, dy djem të moshës 4 dhe 3 vjeç dhe një vajzë e moshës 1 vit e ...

Read more ››

Lideri shiit irakian al-Sadr kërcënon ushtarët amerikanë

Lideri fetar shiit irakian Muqtada al-Sadr tha se 560 trupat shtesë amerikane që do të vendosen në Irak do të jenë "objektiv" nga përkrahësit e tij....

Read more ››

Ju lutem mos i ndihmoni fëmijët e mi

Ju lutem mos e ngjitni vajzën time në krye të shkallëve, në veçanti pasi më dëgjuat se ju thash që unë nuk do të veprojë unë ashtu dh...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes