Ju jeni ketu: Home » Kuzhinë

Tortë çokollate

Për patishpan: 8 ve, 8 lugë sheqer, 2 lugë miell, 150 gr arra të bluara, lëvore e portokalli e kaluar në rende....

Read more ››

Gjithçka që duhet të dini për bakllavën: Nga ka prejardhjen bakllava, kur u zbulua dhe si u përhap ajo

Historia e bakllavës është shumë-ngjyrëshe si historia e tokave të Mesdheut dhe Lindjes së Mesme. Besohet gjerësisht, se asirianët në rreth shekullit ...

Read more ››

Makarona me fistekë

Është një recetë që do t’ju sjellë humorin dhe mund ta përgatisni shumë thjesht me pak përbërës....

Read more ››

Galetë milionerësh

Këta katrorë të butë, kanë për bazë brumë me gjalpë të pakripë, teksa karamelja tyre është e njelmët....

Read more ››

Patate me pana në furrë

Lajmë patatet, i qërojmë dhe i presim në feta mesatare....

Read more ››

Gatimi i mishit të pulës me ujë

Pula e pjekur është një ndër ushqimet tradicionale, ndërkaq ky truk do t’ju ndihmojë që ta bëni jashtëzakonisht të shijshme....

Read more ››

Receta e Ramazanit: Gogla mishi në salcë domatesh

Ju propozojmë që menynë e iftarit të sotëm ta pasuroni me gogla të shijshme mishi në salcë domatesh....

Read more ››

Kjo është bakllavaja më e kërkuar në botë, ja si bëhet

Bakllavaja e mirënjohur nga qyteti turk Gaziantep, i cili gjendet në listën e qyteteve kreative të UNESCO-s, edhe këtë Bajram do të gjendet në tryezat anemban&e...

Read more ››

Bakllavaja e njohur nga Gaziantepi në tryezat e Bajramit anembanë botës

Bakllavaja e mirënjohur nga qyteti turk Gaziantep, i cili gjendet në listën e qyteteve kreative të UNESCO-s, edhe këtë Bajram do të gjendet në tryezat anemban&e...

Read more ››

Mrekullia e rrepave të kuq

Rrepat e kuq janë perime të shëndetshme sepse kanë shumë veti të fuqishme mjekësore dhe ofrojnë çlirim në rastin e shumë sëmundjeve të...

Read more ››

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art

Shko ne krye te faqes